O firmie

Początki działalności naszej firmy STA-CAR to rok 1980. Wtedy to na ul. Widłakowej 13A powstał serwis samochodowy. Na początku zajmowano się głównie naprawami samochodów marki Ford. Firma rozwijała się prężnie, lecz prawdziwy przełom nastąpił w roku 1992. Wtedy to STA-CAR jako jeden z pierwszych dealerów w Polsce związał sie z marką Suzuki, jako autoryzowany serwis. Na początku lat 90-tych był to jeden z nielicznych dealerów tej marki w Polsce.

W 1998 STA-CAR otworzył swój pierwszy salon sprzedaży w Krakowie. Dzięki dobrej lokalizacji w centrum mimo niewielkiego powierzchniowo salonu marka Suzuki bardzo szybko zyskała popularność, czego dowodem jest III miejsce w Polsce pod względem sprzedaży samochodów za rok 2001.

Nieustanne podnoszenie standardów sieci zadecydowało o zmianie lokalizacji salonu, najpierw na ul. Wadowicką a od końca 2006 przy ul. Prandoty 6 w Krakowie. W nowym, przestronnym obiekcie oprócz salonu sprzedaży mieści się także serwis.

Jednakże mimo wielkich zmian STA-CAR zachował to co najcenniejsze, atmosferę firmy rodzinnej, firmy w której nikt nie jest anonimowy do której klienci od lat chetnie wracają do sprzedawców u których kupili swoje pierwsze Suzuki kilka lub kilkanascie lat temu.